Podsumowanie akcji POLA NADZIEI

ikona_1

14 czerwca reprezentanci naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w uroczystym zakończeniu 13 edycji programu POLA NADZIEI.

Hasłem tegorocznej kampanii były słowa „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”. Podsumowanie programu  było okazją do spotkania się reprezentantów wszystkich szkół uczestniczących w programie, a także samorządowców, parlamentarzystów i duchownych z Kościołów katolickiego i luterańskiego. Wspólnie modlono się  podczas ekumenicznego nabożeństwa w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Liturgii przewodniczył bp Piotr Greger.

V__7616

W kazaniu biskup pomocniczy przywołał osobę śp. ks. Jana Kaczkowskiego. Jedną z elementarnych zasad posługi hospicyjnej, na jaką zwracał uwagę ks. Jan, było podmiotowe traktowanie człowieka. Nie wolno wpierw dostrzegać choroby, za którą ukryty jest człowiek, ale najpierw trzeba widzieć człowieka, który doświadcza stanu chorobowego” – podkreślił duchowny i podziękował wszystkim zaangażowanym w tegoroczną edycję.

V__C998(1)

Pani Grażyna Chorąży, prezes stowarzyszenia, dokonała podsumowania i poinformowała, że w kończącym się roku szkolnym 2016/2017 szkoły uzbierały i przekazały na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej ponad 233 tys. zł. organizując zbiórki, kiermasze, koncerty, przedstawienia, sprzedając ciasta i własnoręcznie wykonane drobiazgi. Zebrana kwota – dokładnie 233 415, 25 zł – wspomoże codzienną działalność hospicjum: zapewni chorym opiekę lekarską, usługi pielęgniarskie, rehabilitację przyłóżkową i pomoc psychologiczną dla chorego i jego rodziny.

Nasza szkoła, po raz kolejny, została wyróżniona pucharem i dyplomem za szczególne  zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu POLA NADZIEI 2017.

ikona_1

opracowała Beata Sadlik