Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

ikona

„Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi
przeciętnego, nadyma małego”
Lew Tołstoj

 JUTRO jest zawsze świeże i wolne od błędów,
czyli o zakończeniu roku 2016/2017 słów kilka

 23 czerwca br. pożegnaliśmy kolejny i ostatni już rocznik gimnazjalistów.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, przy muzycznym wsparciu pani Beaty Kudłaciak – Szlagór, głos zabrała dyrektor szkoły, pani Barbara Białkowska, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości, a także podsumowała miniony rok szkolny 2016/2017 – czas wytężonej pracy, wielu prób i wyzwań, ale również satysfakcji z osiąganych sukcesów, zarówno tych lokalnych, jak również gminnych czy powiatowych. Pani dyrektor podziękowała każdemu za zarówno indywidualnie podjęte działania, jak również wspólną pracę na rzecz szkoły, która przyniosła wspaniałe efekty końcowe.

Po przemówieniu po raz ostatni na scenie pojawiła się klasa III, która wraz ze swoją wychowawczynią – p. Beatą Sadlik – przeniosła nas w czasie, dzięki czemu mogliśmy wrócić do wspomnień z ich szkolnych lat. W trakcie występu obejrzeliśmy także prezentację jednej z uczennic, przypominającą wesołe i wspólnie spędzone chwile naszych uczniów z byłej już III gimnazjum.

Kończąc rok szkolny, chyba wielu z nas nachodzi myśl o ulotności i kruchości czasu, ale czasem także o… nadziei, która pozwala oczekiwać nowych spotkań czy zdarzeń, dostrzegać inne horyzonty. Pamiętajcie, że ważne jest to, żeby umieć się pożegnać, pozwolić odejść pewnym rzeczom (…); nie z powodu dumy, słabości czy pychy, ale po prostu; bo minął już TEN czas.

DSC_0077

            Zróbmy zatem wszystko, by już teraz pożegnać się ze starym rokiem szkolnym; z tym, co było; co się nie udało albo nie do końca nas usatysfakcjonowało. Zamknijmy pewien cykl z szacunkiem do innych, ale i do siebie samych, aby rozpoczynające się właśnie wakacje przyniosły nam prawdziwą radość, spokój i odpoczynek; by wakacyjne JUTRO naprawdę było wolne i świeże. 😉

Bezpiecznych, pięknych, wyjątkowych i radosnych wakacji! Niech będą takie, jak je sobie wymarzyliście; niech spełnią się różne plany i marzenia – bez względu na pogodę;-)! i niech Wasze wakacje będą prawdziwe; nie na pokaz, nie dla innych. Ale Wasze. Po prostu Wasze. a na koniec tradycyjna przed wakacjami myśl… Pamiętajcie, że prawdziwe słońce dla każdego często świeci w zupełnie innym czasie, miejscu i wymiarze, ale… zawsze gdzieś tam jest. Nawet przy najbardziej zachmurzonym niebie… 😉 Zdjęcia znajdziecie TUTAJ!

Do zobaczenia we wrześniu!!!!!!!!!!!!! 😉

M. S.